glosniki

Czat po godzinach czyli: pogaduszki towarzyskie, miejsce na rozmowy o wszystkim i o niczym, czyli luźne dyskusje miedzy Wami na każdy temat.

glosniki

Postprzez rafur1 » 24 Lut 2011, 16:00

http://allegro.pl/glosnik-niskotonowy-o ... 84325.html
posiadam taki glosniczek ze starego zestawu pseldo kina od kompa,
wsadzilem go w kolune jamo 160, efekt mnie zadziwil totalnie, dlatego niewielkim kosztem kupilem drogi taki , bas jest naprawde iekki i nisko schodzi,
nie pisal bym tu tego ale naprrawde glosnik pompuje jak zly jak na tak niewielke rozmiary.Bas jest w całym pokoju 22m2.moze nie trzesie sercem ale jest naprawde przyjemny;-)
dochodze do sendna sprawy , czy tonsil ma taki glosniczek w ofercie?? raczej nie a przydalo by sie;-) co sadzicie o takim rozwiazaniu jak zrobilem, a i zmienilem tylny bas refleks na troszke wiekszy w przekroju ale w dziure pasował;-)i "prosty" oryginalnie byl taki zwerzajacy sie.dł. ta sama.
wyglada naprawde fajniej. posiadam altusy i juz niestety nich nie slucham dudnienie zostawie na imprezy;-).
jak zrobie calosc oczywiscie pochwale sie fotami. zadziwil nawet kolegow niewierzyli mi ze tylko taka mala kolumienka tak gra. a w pokoju stoja jeszcze altony75,altusy140 i jbltr225.bo nie mam gdzie ich trzymac wiec sa na kwiatki ogolnie ;-)
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
rafur1
User

Dołączenie: 15 Lut 2011, 20:25
Miejscowość: warszawa
gadu: 0
tlen: 0

Re: glosniki

Postprzez Lukasz20VT » 25 Lut 2011, 11:36

Jest bas a jest bassss. To zasadnicza różnica. Myślę że każdy głośnik Tonsila zagra lepiej niż to co przedstawiłeś na zdjęciu. Tonsil nie robi sieczki która dudni, łupie itp...
TONSIL- umarł w 2004r.
[*]
Awatar użytkownika
Lukasz20VT
Klubowicz

Dołączenie: 14 Sie 2009, 23:43
Miejscowość: Ciechanów

Postprzez rafur1 » 25 Lut 2011, 11:49

no wlasnie ten jest z tych basss;-) ani dudni ani sieczka, przyjemny basik wyszedl.a napewno to gra inaczej bo tonsil ma tylko midwoofery czy jak to sie nazywa, a to jest subwoofer, samo to wogole chyba nie pozwala porownywac.bo strojenie glosnika jest zupełnie inne, dodam ze on gra nisko nawet bez zastosowania zwrotnicy, a ze firma nieznana to odrazu zle bedzie grał??ale to takie diy z nudow,
tonsilowi by sie cos takiego przydalo w ofercie, dla ludzi co lubia eksperymentować. tyle ze pewnie by kosztowal majatek.
rafur1
User

Postprzez womperm » 26 Lut 2011, 17:39

Tonsil tonsil i tonsil... STX zejdzie niżej niż PRLowa unitra. Oczywiście moderator dostanie ataku złości jak to przeczyta.
Powiem jeszcze że nie każdego stać na STX to więc wybierają coś takiego jak np. Alphard, i co patologia? Chyba u Ciebie w domu...
Zawistny "znawca" który jest podobno chemikiem...
Jak do wzmacniacza stereo podłączyć subwoofer pasywny ? - telecaster1951.
womperm
User

Dołączenie: 22 Sie 2010, 17:58

Postprzez karasws502 » 26 Lut 2011, 18:58

womperm napisał(a):Tonsil tonsil i tonsil... STX zejdzie niżej niż PRLowa unitra. Oczywiście moderator dostanie ataku złości jak to przeczyta.
Powiem jeszcze że nie każdego stać na STX to więc wybierają coś takiego jak np. Alphard, i co patologia? Chyba u Ciebie w domu...

A co to wszystko ma wspólnego z tematem? STX to chała na Chińskich podzespołach...
Zdrowaś muzo, bitów pełna, bas z Tobą, błogosławionaś Ty między gatunkami i błogosławiony owoc żywota Twojego, DJ. :)
Awatar użytkownika
karasws502
Sympatyk

Dołączenie: 30 Sie 2009, 19:45
Miejscowość: Toruń
gadu: 3411105

Postprzez Michaltg » 26 Lut 2011, 20:17

STX to śmieci, mają znacznie zawyżoną moc i niską efektywność do tego są nieudanymi podróbkami Tonsila . Seria "audiofilska" z żółtymi membranami,to głośniki których szanujący się audiofile nawet nie kopną. To, że sprzedają na stronce wszystkie części pierwsze do swoich głośników jest śmieszne . Nawet dobrze nie potrafią tych chińskich części u siebie posklejać.
Michaltg
User

Dołączenie: 26 Wrz 2010, 18:19

Postprzez womperm » 26 Lut 2011, 20:27

Michaltg napisał(a):STX to śmieci, mają znacznie zawyżoną moc i niską efektywność do tego są nieudanymi podróbkami Tonsila . Seria "audiofilska" z żółtymi membranami,to głośniki których szanujący się audiofile nawet nie kopną. To, że sprzedają na stronce wszystkie części pierwsze do swoich głośników jest śmieszne . Nawet dobrze nie potrafią tych chińskich części u siebie posklejać.

karasws502 napisał(a):STX to chała na Chińskich podzespołach...

To czemu większość ludzi robi na ich DIY? To oni też mają chałę? Ciekawe czy potraficie zrobić takie projekty:
http://diyaudio.pl/showthread.php/14835 ... na-AWX-ach
http://diyaudio.pl/showthread.php/17272 ... igngant%29
http://diyaudio.pl/showthread.php/14250 ... -ubogich...
To wszystko konstrukcje STX, których tak nie lubicie, oczywiście znajdzie się tego więcej. Nigdy w życiu nie posłuchali a głupoty piszą...
Zawistny "znawca" który jest podobno chemikiem...
Jak do wzmacniacza stereo podłączyć subwoofer pasywny ? - telecaster1951.
womperm
User

Dołączenie: 22 Sie 2010, 17:58

Postprzez rafur1 » 27 Lut 2011, 10:35

a co to ma do tematu te gadanie o stx-ie?
chyba musze zobaczyc co to jest ten stx. ja tam nic nie mam do tego kto jakie ma upodobania do firm, ale jak juz ktos tak o tym gada chyba sie przejde do marketu i poslucham stx-a;-),a do ALpiarda tym bardziej nic nie mam bo mialem 4glosniki tej firmy i to nie zaden przejaw ze mnie nie stac na inne. do experymentowania z audio wystarczy na początek.do mlucenia na imprezie też wystarczaja,jeszcze zaden mi sie nie sfajczyl,moze dlatego ze trzbea, jak ze wszystkim umiec zastosowac to zgodnie z przeznaczeniem i wllasciwie urzytkowac,albo mam dobre modele.w sumie mialem bo pozbylem sie tego. teraz wole ladne mebelki Fiesta front, ps. stx-y mi sie poprostu nie podobaja.wyglad jak do pokoju 12latka.a czy graja dobrze jak pisalem nie wiem,sprawdze,ale i tak wole dac zarobic Naszym.a jest okazja jak jest cos dobrego na rynku.

wracajac do tematu, glosnika ocean sound. widzial ktos kiedys inne glosniki tej nieznanen u nas firmy?
Ostatnio edytowany przez rafur1, 27 Lut 2011, 10:58, edytowano w sumie 1 raz
rafur1
User

Postprzez bart210 » 27 Lut 2011, 10:56

Michaltg nie pień się tak, bo to cerze szkodzi. Posłuchaj najnowszej serii, a potem oceniaj......

Koniec offtopu.
Awatar użytkownika
bart210
Sympatyk

Dołączenie: 17 Sie 2009, 17:18
Miejscowość: Katowice
gadu: 6483488

Postprzez rafur1 » 27 Lut 2011, 10:59

wlasnie koniec prosimy o zamkniecie tematu.
rafur1
User

Następna

• Reklama

Powróć do Off topic

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości